Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Zielona Góra

Zielona Góra

Zielona Góra, to jedno z piękniejszych miast województwa Lubuskiego. Do niedawna stolica województwa zielonogórskiego, obecnie miasto na prawach powiatu, pozostaje centralnym miejscem regionu, choć jego pozycja gospodarcza i administracyjna trochę spadła.

 

Zielona Góra znana jest z wielu rzeczy. Od lat jest kojarzona z odbywającym się niegdyś Festiwalem Piosenki Radzieckiej, dziś bardziej kojarzona jako polska stolica win. W rejonie miasta bowiem istnieje bardzo wiele winnic a wina, które tam powstają są najlepsze z wszystkich polskich win. Warto dodać, każdego roku, we wrześniu odbywa się w tym mieście impreza – Winobranie. Każdy, kto chce spróbować tworzonych tam trunków w tym okresie ma najlepszą ku temu okazje.

 

Zielona góra to miasto zielone nie tylko z nazwy. Ilość zieleni w tym mieście jest wprost niesamowita, dlatego tez można znaleźć sporo pomników przyrody. Rzecz jasna to nie wszystko co tam można zobaczyć. W Zielonej Górze na uwagę zasługuje cała Starówka

Warto wiedzieć – przez ten rejon i przez rynek przebiegał niegdyś główny szlak handlowy. Dziś Starówka to miejsce w którym miło można spędzić czas. Zachęcają puby, bary a dla miłośników kultury wyższej chociażby kina i teatry.

Wartą zobaczenia jest również Palmiarnia. Miejsce urokliwe, w którym można znaleźć wiele gatunków tropikalnych roślin. Uroku dodaje fakt, iż w tym miejscu zlokalizowana jest restauracja, a w bezpośredniej bliskości Palmiarni okazała winnica.

Zielona Góra jest doskonałą bazą wypadową na zachód Europy. Podróżując w tamtych rejonach warto zatrzymać się w tym mieście. Atrakcji turystycznych tam nie brakuje, a mili ludzie, którzy zamieszkują to miejsce sprawą, iż pobyt będziemy długo wspominać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.