Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Zabrze

Zabrze

Zabrze od lat jest uznawane jako typowo Śląsk, zabytkowe miasto. Nie ma w tym nic zaskakującego. Można to zauważyć w czasie nawet krótkiej wizyty w tym mieście.

Pierwsze wzmianki o Zabrzu istniały przed najazdem Mongołów, historia miasta sięga więc wielu wilków wstecz. Losy Zabrza nie były łatwe, ale z pewnością interesujące. Wartym zauważenia jest fakt, iż przez długi czas Zabrze pozostawało miastem niemieckim. Dziś – jest oczywiście polskie. Miasto to stanowi ważny element Aglomeracji Śląskiej, w którym rzecz jasna można znaleźć wiele śladów związanych z górnictwem. Najbardziej namacalnymi są kopalnie. Warto wspomnieć o tej, która jest istotna z punktu widzenia turysty. Kopalnia Guido, bo o tej atrakcji mowa została wiele lat temu zamknięta, jednak istnieje dla ruchu turystycznego. Uruchomiono dla turystów dwie trasy zwiedzania – pierwsza na głębokości 170 m, druga jeszcze niżej,. Bo na głębokości 320 m. Warto zwiedzić to miejsce i skorzystać z unikalnej dla przeciętnego człowieka możliwości zejścia pod ziemię.

Zabrze jest określane jako doskonale zachowane miasto zabytków. Jest w twym wiele prawdy – w Zabrzu można znaleźć wiele monumentalnych, zabytkowych obiektów, kamienic, obiektów użyteczności. Zachwycają budynki poczty, stacja kolejowa i wiele innych. Na uwagę zasługują także wieże ciśnień. Przyzwyczailiśmy się , że wieże ciśnień to duże okrągłe wieże. W Zabrzu jest inaczej. Jedna z piękniejszych to wieża ciśnień przy ul Zamojskiego, wybudowana w stylu ekspresjonistycznym. Pochodzi z początków dwudziestego wieku i odróżnia się od innych tego rodzaju wież.

Rzecz jasna można w Zabrzu znaleźć wiele innych atrakcji turystycznych. Znana jest choćby filharmonia, teatry, kina. Jednym, słowem – warto spędzać tam czas.

Zabrze jest miastem kopalni, jest także miastem godnym zwiedzania. Warto więc je odwiedzić – choćby przy okazji. Miasto z pewnością nam, się spodoba.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.