Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w górach > Z czego słynie województwo śląskie?

Z czego słynie województwo śląskie?

Wybierając się na wakacje przebieramy w różnych ofertach. Ciężko zdecydować się na jedną konkretną, bo każda prześciga się w tym co warto zobaczyć i gdzie spędzić swój wolny czas. Województwo śląskie często jest pomijane bo traktuje się je jako zagłębie polskiego przemysłu a nie miejsce gdzie tłumy polaków zjeżdżają na wakacje. Nie jest to jednak sprawiedliwe zachowanie, bo Śląsk to nie tylko kopalnie i przemysł. Śląsk to także żywiecczyzna, Beskidy, piękne lasy, zabytki i wyjątkowo kultura.

Na początek warto zobaczyć Gliwice. To miasto mimo jest niepozorne. Wielu porównuje je do Wrocławia. Jednak tak naprawdę to miasto jest zupełnie inne. Jest w nim wiele zieleni, wiele miejsc na romantyczne spacery i wiele zabytków godnych uwagi. Gliwickie ulice są wyjątkowo zadbane i mają swój urok. Widać na nich historię i kulturę śląską jednak Gliwice wnoszą do tej śląskości nowe wartości.

Warto odwiedzić Cieszyn. Mimo, że mieszkańcy Cieszyna nie uważają się za ślązaków to niezaprzeczalnie mieszkają w tym województwie. Cieszyn to miasto podziałów. Jednak jest na swój sposób piękne. Nie wszyscy wiedzą przykładowo, że cieszyńska rotunda znajduje się na odwrocie banknotu dwudziestozłotowego. To świadczy o tym, że to miasto niesie ze sobą piękną historię. Region naprawdę polecamy gdyż warto zobaczyć.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.