Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w górach > Wycieczka do Hollywood

Wycieczka do Hollywood

Codziennie słyszymy ile milionów naszych rodaków stara się o wizy. Powody dla których staramy się o zielone karty. Jedni chcą odnaleźć pracę w stanach. Inni jadą tam tylko po to by się rozejrzeć po tym kraju i ewentualnie osiąść na dłużej. Pozostali Jadą tam na dłuższe wakacje. Bez chęci pozostania tam na dłużej. Może nawet zaczną tam pracować. Jednak bez stresu, bo ta praca ma zapewnić fundusze na zwiedzanie stanów.

Wielu z odwiedzających Stany zaczyna od odwiedzenia Hollywood. Dlaczego właśnie tam się kierujemy? Może dlatego, że znamy to miejsce z filmów. Może dlatego, że właśnie ono kojarzy się z nam bajkową rzeczywistością dostępną w naszym szarym realnym świecie? Ciężko stwierdzić. Hollywood to miejsce, które przyciąga jak magnes.

Hollywood to przede wszystkim wielki napis na zboczu góry. Taki obraz tego miejsca mamy w głowie. Przewija się on w wielu filmach. Widzimy go we wiadomościach i w książkach. O Internecie i prasie już nie wspomnę. Dlaczego właśnie ten napis stał się symbolem tego miejsca? BO wygląda on jakby zapraszał każdego przechodzącego. Wygląda tak, jakby był bramą do innego świata. Tak właśnie jest. Bo za nim znajduję się świat obiektywów, blasku fleszy i dużego ekranu.

Na karierę gwiazdy nie mamy co liczyć. W najlepszym wypadku zagramy jakieś zmasakrowane zwłoki i nieźle na tym zarobimy. Nie chodzi jednak o karierę. Wystarczy ze zetkniemy się z tym bajkowym światem. Nie musimy tam zostać. Wystarczy, że będziemy pamiętać, że gdzieś na ziemi istnieje miejsce, gdzie wszystko jest możliwe.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.