Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Mazury > Wschowa

Wschowa

Niewielkie, położone na styku Wielkopolski i Śląska miasteczko Wschowa, to miejsce, którego historia sięga kilkuset lat wstecz. Pierwsze wzmianki o tym mieście to rok 1136. Wtedy Wschowa była wsią należąca do arcybiskupów gnieźnieńskich.

Administracyjne losy Wschowy były co najmniej dziwne. Po pierwszej wojnie światowej miasto pozostało w granicach Niemiec. Dopiero po drugiej wojnie światowej Wschowa stała się z powrotem polska. Przez długi czas była miastem leżącym w granicach województwa leszczyńskiego, dziś – od czasu reformy administracyjnej, jest miastem leżącym w województwie lubuskim.

Wschowa jest miejscem, które posiada niewiele zabytków, jednak są one na tyle interesujące, iż warto je obejrzeć. Najważniejszym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny franciszkanów – wielokrotnie przebudowywany. Równie interesującym obiektem jest dawny zamek.

Oprócz tego warto we Wschowie obejrzeć starówkę wraz z ratuszem znajdującym się na rynku. Już układ uliczek mówi wiele o dawnym charakterze miasta. Uroku dodają małe, zabytkowe kamieniczki i górujące nad nimi kościoły w starym stylu.

Wschowa to rzecz jasna nie kurort, jednak miejsce, które warto odwiedzić. Podczas podróży po regionie, warto zatrzymać się w tym mieście. Jego specyficzny klimat i unikalność z pewnością nas zachwycą. Wschowę da się lubić.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.