Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Wrocław

Wrocław

Miasto Wrocław, stolica Dolnego Śląska to miejsce, które zachwyca prawie każdego turystę. Położony nad Odrą, która rozdziela się w tym mieście na wiele odnóg nazywany jest Wenecją północy. Jest w tym źdźbło prawdy – ilość mostów we Wrocławiu jest naprawdę duża, większość to urokliwe obiekty, z których można spojrzeć na panoramę miasta i nadrzeczne tereny. Oczywiście Wrocław to nie tylko rzeka, o pięknie tego miasta decyduje wiele innych czynników. Najważniejszy, który spowodował takie a nie inne ukształtowanie miasta, to fakt, iż niegdyś było tyglem łączącym wiele kultur. Wystarczy powiedzieć, że we Wrocławiu krzyżują się wpływy wschodu, zachodu, kropla judaizmu i wielu innych kultur. Ślady tego faktu widać do dziś.

Miasto posiada niezmiernie dużą ilość różnego rodzaju zabytków. Na wielu z nich zlokalizowane są punkty widokowe, dzięki którym można spojrzeć na miasto z góry.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Z pewnością Starówkę, bez wyróżniania któregoś z budynków. Starówka wrocławska to jedna z piękniejszych starówek polski. Szczególny czar, to widok Starówki wieczorem. Oświetlonej, pięknej i gwarnej. We Wrocławiu bowiem – bądź nie bądź mieście akademickim, życie nocne się nie kończy. Szczególnie letnią porą jest to widoczne. Ilość ogródków wiedeńskich i innych miejsc, w których można spędzić wieczorny czas jest naprawdę duża.

Będąc we Wrocławiu z pewnością warto spojrzeć na Ostrów Tumski, tak bohatersko ratowany przed powodzą w 19967 roku. Warto również odwiedzić Wrocławski Ogród Zoologiczny – miejsce, w którym znajduje się ogromna ilość różnych zwierząt. Ogród ten jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Europie.

Miasto jest naprawdę urokliwe i warto je zwiedzić. Wielkość jego i ilość atrakcji turystycznych pozwala podejrzewać, że wszystkiego w ciągu jednego pobytu zobaczyć się nie da. Warto przyjechać choć na chwilę. Kto wie, może zechcemy tam wracać?

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.