Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Wolsztyn

Wolsztyn

Wolsztyn jest miastem, którego historia rozpoczęła się kilkaset lat temu. Znalezione w tym miejscu gliniane naczynia świadczą o tym, że kultura wczesno łużycka była tam zauważalna. Miasto założyli cystersi, z pobliskiego klasztoru w Obrze.

Dziś Wolsztyn jest miastem gminnym, liczącym niespełna czternaście tysięcy mieszkańców. Turystom znany jest przede wszystkim z unikalnej na skalę europejską parowozownią. Zgromadzono w niej szereg parowozów, z których najstarsze pochodzą z dziewiętnastego wieku. Najpopularniejszy – Piękna Helena – to unikat światowy. Jest to parowóz, który do dnia dzisiejszego obsługuje czynną linię kolejową do Poznania, jest także lokomotywą przy pociągach specjalnych. Charakterystyczne es to, ze jest to najszybszy parowóz z tamtych lat. Do dnia dzisiejszego może pojechać z prędkością ponad 140 km/.h

Wolsztyn nie posiada wielu obiektów zabytkowych. Turyści przybywający w tamte rejony wcale jednak tego nie oczekują. Tereny wokół miasta są terenami w większości leśnymi, bogatymi w dorodne grzyby. Wokół miasta istnieje wiele jezior. Turyści spragnieni kontaktu z natura przybywają w tan te rejony nader chętnie.

Wracając do parowozowni – warto powiedzieć, że każdy turysta ma unikalną szansę zostania maszynistą takiej lokomotywy. Za niewielką sumę można zakwaterować się w Wolsztynie i jako drugi maszynista pojechać w parowozie do Poznania i z powrotem. Warto skorzystać z takiej atrakcji turystycznej.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.