Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Warszawa

Warszawa

Warszawa jest jednym z miast, które się albo kocha albo nienawidzi. Taka opinia pokutuje od lat. W tym artykule chciałbym przekonać, że Warszawę można kochać, jest to naprawdę interesujące miasto.

Dla przeciętnego mieszkańca prowincji, Warszawa zawsze będzie jawić się jako centrum Polski, europejska nowoczesna stolica. Tak jest w rzeczywistości. Warszawa kipi nowoczesnością, jednak można w niej znaleźć wiele zabytkowych budynków i innych budowli, czyli miejsc, które każdy turysta pragnie odwiedzić.

W zasadzie nie wiadomo, które z miejsc Warszawy jest tym najważniejszym, najpopularniejszym. Bez wątpienia Pałac Kultury i Nauki to jedną z popularniejszych warszawskich budowli. Warto odwiedzić to miejsce, spojrzeć na ten monumentalny budynek rodem z PRL. Jest naprawdę piękny, pozostaje na długo w pamięci. Oczywiście warto również wejść do środka i – w miarę możliwości, wjechać na taras widokowy na czterdziestym piętrze. Panorama miasta jest po prostu zachwycająca.

W Warszawie warto odwiedzić co najmniej najważniejsze punkty – Łazienki, Stare Miasto, spojrzeć na pomniki Nike i Syrenki. W tym momencie można spojrzeć również na nową warszawską perełkę – stadion piłkarski wybudowany na mistrzostwa w piłce nożnej.

Niełatwo powiedzieć, co w Warszawie trzeba zobaczyć, gdyby chcieć to zrobić – artykuł musiałby mieć rozmiar książki. Z pewnością jednak warto przyjechać do tego miasta i zobaczyć cokolwiek. Bo nie da się zobaczyć wszystkiego podczas jednego pobytu, ale jeden pobyt może spowodować, ze Warszawę można pokochać. To miasto naprawdę da się lubić.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.