Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Wakacje na Wyspach

Wakacje na Wyspach

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Uciekamy w tym czasie od codziennych trudów i rozterek. Jednak nie tak łatwo jest wybrać miejsce gdzie odpoczniemy od tego codziennego zgiełku. Gdzie byśmy nie pojechali zetkniemy się z szarą codziennością. Jak więc odnaleźć coś odmiennego od tego co mamy w naszych domach? Może pojedźmy tam gdzie kultura jest trochę inna? Może wyjedźmy poza Europę, nie to za daleko. Więc gdzie? Być może że inny świat znajdziemy na wyspach.

Jak wiadomo nasi europejscy wyspiarze różnią się znacznie od reszty Europy. Abstrahując od tego, że jeżdżą lewą stroną jezdni i tego że lubują się w ciepłym piwie. Kultura Brytyjska to mieszanka Niemieckości ze Skandynawią i do całości dodana jest kropla wyrachowania rodem z Rosji. To tych trzech czynników dochodzi coś jeszcze, co być może Anglicy do swej kultury wchłonęli razem z herbatą.

Jadąc na wyspy możemy nie martwić się o język. Gdzieś na pewno spotkamy polaka. Jeśli jednak się to nam nie uda, to bez problemu odnajdziemy konsulat, albo inny ośrodek który pomaga polskim imigrantom w aklimatyzacji.

Wyspy to nie tylko Wielka Brytania. Wyspiarzami są także Irlandczycy oraz Islandczycy. Są to kraje godne uwagi i jak najbardziej warto je zobaczyć. Jednak różnią się od siebie niemal we wszystkim, no może poza tym że są ulokowane na wyspach. Który odwiedzić podczas pierwszej podróży? Wybór trudny, jednak czego nie wybierzemy, to na pewno dzięki temu wyborowi uda się nam złapać oddech.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.