Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Morze > Ustka

Ustka

Ustka to niewielkie miasteczko położone tuż nad polskim morzem. Jest zarówno miastem portowym, kąpieliskiem jak i miejscem, które można określić jako uzdrowisko.

Historia miasta sięga kilkuset lat wstecz, ślady dawnych lat widoczne są do dziś. W Ustce można znaleźć wiele obiektów zabytkowych, wiele miejsc, które nawiązują do historii. Warte zauważenia są m.in. domki rybaków pochodzące z przełomu dziewiętnastego wieku, zabytkowe kościoły i oczywiście port. Port jest miejscem, które posiada wszelkie uprawnienia możliwości do przyjmowania niewielkich statków. To niezmiernie ważna zaleta. Wiele większych portów nie posiada tego rodzaju uprawnień.

Ustka jest miejscem, w którym można wypocząć. W okolicach miasta są śliczne plaże, na których można miło spędzić czas. Amatorów kąpieli i pobytu nad morzem rzecz jasna w Ustce nie brakuje. Miasto jest w stanie zagwarantować im wiele więcej niż tylko mozliowość pobytu nad morzem. W mieście istnieje niezliczona ilość restauracji, pubów i innych miejsc, które są niezbędne dla turysty. Wiele jest także miejsc noclegowych.

Ustka jest jednym z ciekawszych miejsc nadmorskiego wypoczynku, warto tam przyjechać. Każdy, kto sprawdził to osobiście, chętnie do Ustki wraca.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.