Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Uniejów

Uniejów

Uniejów – niewielka miejscowość niedaleko Łodzi to jedno z ważniejszych miejsc turystycznych na mapie naszego kraju. Znane jest z unikalnych źródeł z gorącymi solankami leczniczymi. Co roku do trzech obiektów składających się na kompleks lecznicy przyjeżdża wielu turystów.

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą prawie sprzed tysiąca lat. Dwieście lat później Uniejów uzyskał prawa miejskie. Przez wiele lat, wiele stuleci, jego losy ulegały diametralnym zmianom. W czasach zaborów stał się miastem przynależnym do Prus, wiele lat później tracił prawa miejskie, które później nadano powtórnie.

Dziś jest to miasto typowo turystyczne. Turystyka jest branżą, która jest wiodąca w regionie, nie tylko z uwagi na gorące źródła. W Uniejowie rzesze turystów przyciąga także Zamek – unikalny na skale światową.

Warto wiedzieć, że to położone przy Warcie miasto charakteryzuje się szczególną urodą. W mieście istnieje wiele punktów widokowych, na których można przekona się o tym fakcie. Widok na miasto ze strony Warty również potrafi zachwycić. Wybierając się tam warto więc zabrać ze sobą aparat fotograficzny i uwiecznić to niewielkie miasteczko na fotografiach. Zdjęcia z pewnością będą udane i będą cieszyć oko długo po powrocie za tego miasta.

Czasami niewielkie miasta są o wiele bardziej interesujące niż duże metropolie. Uniejów jest tego przykładem. Warto do niego przyjechać ze względu na zdrowie, ale również dla udanego wypoczynku. W Uniejowie nie ma z tym problemu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.