Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Tuchola

Tuchola

Miłośnicy kontaktu z naturą i lasów z pewnością wiele wiedzą o Tucholi. To urokliwie położone miasto znajduje się tuż przy Borach Tucholskich. Z tego powodu Tuchola określana jest jako ich stolica. To unikalne miejsce, ostoja żubra i wielu innych gatunków zwierząt i roślin, to jedno z niewielu miejsc, w których las został pozostawiony w stanie naturalnym a jego powierzchnia sięga wielu hektarów. Wypoczynek w tamtych rejonach to fantastyczna okazja kontaktu z naturą. Oczywiście mieszkając w mieście nie do końca tego zaznamy, jednak nocleg tuż przy nim – w borach, to duży prawdopodobieństwo spotkania się oko w oko z żubrem, sarną czy innym mieszkańcem lasu.

Tuchola jest miejscem, którego historia sięga wielu wieków wstecz. Okrągły obrys miasta świadczy o tym, ze niegdyś była grodem. Do dzisiaj zachowało się wiele zabytków sprzed lat, zachowano także układ ulic – większość dróg krzyżuje się pod kątem prostym, a więc komunikacja w Tucholi jest bardzo prosta.

Historia miasta wiąże się z wieloma legendami. Jedna z nich mówi, że dwa nagie miecze – symbol bitwy, pochodziły właśnie z tego miasta.

Każdy, kto przybywa do Tucholi zaskoczony jest tym, że na skraju borów istnieje tak rozbudowane, a jednocześnie pełne obiektów zabytkowych miasteczko. Jednym słowem – mix zabytków i kontaktu z naturą. Czy można chcieć więcej? Chyba nie. Warto więc sprawdzić, jak wyglądają wakacje w takim miejscu. Ci, którzy je przeżyli mogą gwarantować, że będą udane.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.