Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Toruń

Toruń

Leżący nad Wisłą Toruń, to miejsce, które może zachwycić. Miasto to od lat znajduje się w gronie miast najchętniej odwiedzanych przez turystów i nie ma w tym nic dziwnego. Toruń zachwyca każdego, kto zawita w jego progi. Wisła i tereny nadrzeczne dodają mu uroku, jednak prawdziwe piękno miasta można zobaczyć wchodząc na teren toruńskiej Starówki.

Starówka toruńska, monumentalna, trochę szara nie zachwyca przy pierwszym spojrzeniu, jednak dłuższy spacer pozwala szybko się w niej zakochać. Warto powiedzieć – jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Toruń jest dużym miastem, w którym nie brakuje atrakcji turystycznych. Każdemu turyście można polecić spacer terenami nad Wisłą. Długie, szerokie i bardzo ładne bulwary zachęcają do spacerów i jazdy rowerem. Osoby, które nie gustują w tego rodzaju spacerach raczej powinny udać się na teren Starówki. Zachwyt nad nią jest uzasadniony, warto jednak dodać – można na niej udanie spędzić czas. Nie brakuje bowiem pubów, barów, galerii , pomników przyrody, i innych miejsc, które mogą zainteresować każdego turystę.

Warto również przejść się za Wisłę, w stronę dworca kolejowego. Stary budynek może nie jest zbyt zachwycający, jednak duże wrażenie może pozostawić stara lokomotywa przed nim stojąca. Ten symbol kolei jest charakterystyczny dla tego miasta i wart zobaczenia.

Toruń warto odwiedzić. Miasto Kopernika da się lubić. Każdy, kto przybył tam choć na chwile, z pewnością wróci zachwycony i – kto wie – może dotrze do Torunia jeszcze raz?

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.