Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry – miasto położone na Śląsku może zaskakiwać. Nie przypomina bowiem często zaniedbanych śląskich miejscowości. Warto przekonać się o tym osobiście odwiedzając to miejsce.

 

Tarnowskie Góry to miasto z wielowiekowa historią. Można to zauważyć na każdym kroku. W mieście nie brakuje urokliwych uliczek, zabytkowych obiektów i pomników. Zwiedzanie jednak warto zacząć od tego, z czego Śląsk słynie, a więc od kopalni. Wraz z zejściem pod ziemię.

 

Miejscem, które to umożliwia jest nieczynna zabytkowa kopalina kruszców srebronośnych. Od 2004 roku uznana za pomnik historii. Warto odwiedzić to miejsce i pokonać trasę położoną 40 metrów pod ziemią. Ciekawostką jest fakt, iż 300 metrowy jej odcinek należy pokonać łodzią. Całość jest niesamowitą atrakcją turystyczną.

 

Oczywiście Tarnowskie góry warto zwiedzić – miasteczko jest tak urokliwe, iż trudno na początku uwierzyć, ze to jeszcze Śląsk, miejsce leżące kilka kilometrów od Bytomia, czy Zabrza. Szczególnie gdy przybędziemy z tamtych rejonów łatwo zauważymy kontrast, który można określić wprost: inny świat.

 

W mieście można znaleźć wiele atrakcji turystycznych – z ważniejszych można wymienić Sztolnie Czarnego Pstrąga, muzeum, wiele zabytkowych kamieniczek czy obiektów. W mieście można znaleźć unikalną na skale kraju atrakcję – kolejkę wąskotorową. Niewiele takich kolejek w kraju pozostało, wiec warto zainteresować się tym miejscem.

 

Jak wspominałem wcześniej – odwiedzając Tarnowskie Góry z pewnością będziemy zaskoczeni – oczywiście pozytywnie. Warto wiec tam zawitać. Będąc na Śląsku nie ma z tym problemu. Wystarczy pokonać kilka kilometrów.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.