Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Rynek podróży > Szlaki turystyczne dla początkujących

Szlaki turystyczne dla początkujących

Zdarza się bardzo często, że każdy z nas ma ochotę na małą wycieczkę w góry. Mamy ochotę na chwilę odpocząć od rzeczywistości i odetchnąć świeżym powietrzem, lub zakosztować nieco natury. Jednak komuś, kto w swoim codziennym życiu nie interesuje się górami, bądź górskimi szlakami, pewne rzeczy mogą sprawiać trudność. Tak jest często z rodzajami szlaków turystycznych, bowiem często są one mylnie odbierane przez początkujących. Które z nich mogą okazać się świetne na krótkie wyprawy, a których lepiej się wystrzegać, jak ognia?

Ogólnie przyjęło się, ze kolory szlaków oznaczają stopień trudności. Nie ma jednak nic bardziej mylnego i jeśli ktoś tak uważa, to lepiej żeby zaczerpnął trochę wiedzy. Mianowicie, kolorem czerwonym oznaczony jest zwykle szlak główny, którym powinnyśmy się kierować, kiedy chcemy dojść w określone miejsce. Zaś kolorem niebieskim oznacza się szlaki będące wariantami szlaku głównego – czyli dobra opcja dla kogoś, kto już główny szlak zwiedził dawno temu. Szlak czerwony prowadzi z reguły przez najbardziej spektakularne i najciekawsze krajobrazowo miejsca danego regionu, dlatego warto się na niego zdecydować, gdy chcemy jak najwięcej zobaczyć.

Kolor niebieski wyznacza szlaki, przy których trzeba pokonać większe odległości. Są to więc szlaki dalekobieżne, a więc przeznaczone dla ludzi, którzy lubią długie wędrówki. Kolor zielony i żółty, to szlaki krótkie łączące, a także czasem i dojściowe. Nie prowadzą one do konkretnego miejsca, ale mogą podprowadzić na szlak na przykład oznaczony kolorem czerwonym. Kolor czarny natomiast jest znacznikiem szlaków krótkich dojściowych do miejsca, którym poprowadzenie szlaku dalekobieżnego byłoby niezbyt ciekawe, lub niemożliwe.

Zatem kolory szlaków wyznaczają przede wszystkim rodzaje dróg, lub też pojawiają się, gdy w danym regionie mamy do czynienia z innymi możliwościami wyboru szlaku.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.