Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Świebodzin

Świebodzin

Niewielkie miasteczko Świebodzin to miejsce, o którym do niedawna wiele osób po prostu nie słyszało. Zmieniło się to całkowicie niedawno – z chwilą zbudowania w granicach miasta najwyżej figury Jezusa Chrystusa. Z chwilą ukończenia tego dzieła, Świebodzin stał się sławny zarówno w całej Polsce jak i poza jej granicami. Figura przyciąga rzesze wiernych, którzy przyjeżdżają w to miejsce z pielgrzymką.

Gwoli ścisłości należy dodać, że Jezus Chrystus ze Świebodzina nie jest już najwyższą figurą, zdetronizowała go figura z Ameryki Południowej. Trzeba dodać jednak – wciąż pozostaje najwyższą figurą Chrystusa w Europie i – rzecz jasna – w Polsce.

Świebodzin dziś to przede wszystkim figura. Szkoda, całe miasto bowiem zasługuje na zauważenie. W mieście, którego początki to czasy bardzo odległe, zachowało się wiele zabytków z różnych okresów. Miasto w czasie swojego istnienia przeszło wiele zawirowań, na chwilę przestało być miastem polskim, potem wróciło do jej granic.

Dziś Świebodzin to miejsce, które przez turystów z pewnością kojarzone jest przede wszystkim przez postać Jezusa. Każdy, kto chce zobaczyć to dzieło, powinien wybrać się w te rejony. Figura rzecz jasna widoczna jest z wielu kilometrów, jednak prawdziwy jej ogrom, widać, gdy podejdzie się do niej jak najbliżej. Warto odwiedzić Świebodzin, warto zajrzeć w to miejsce. Szczególnie dla osób wierzących będzie to niezapomniana wycieczka.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.