Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Śrem

Śrem

Położony w województwie wielkopolskim Śrem to miejsce, którego historia sięga wielu wieków wstecz. To jedno z najstarszych miast w Polsce, jego lokacja jest równa wiekiem Poznaniowi, który niedługo będzie obchodził 770 rocznicę lokacji.

 

Śrem jest miastem, które leży przy rzece Warcie, a konkretniej przy jej kolanie. Obecność rzeki z pewnością dodaje miastu uroku, jednak nie wpływa na ogólny jego obraz.

 

Śrem jest miejscem w którym występuje bardzo wiele pomników przyrody – jako najważniejsze można wymienić cisy, dęby, jesiony i klony. Drzewa będące pomnikami przyrody są naprawdę fascynujące. Ich wysokość często sięga 25 metrów a obwód pnia przekracza trzy metry. Oczywiście pozna pomnikami przyrody, w Śremie można znaleźć wiele innych atrakcji turystycznych i budowli zabytkowych. Listę warto rozpocząć od rynku. Cały jest zakwalifikowany jako obiekt zabytkowy. Został wytyczony w szesnastym wieku, z biegiem lat jego wielkość zmieniła się. Wszelkie zmiany jednak uzgodniono z konserwatorem zabytków i przeprowadzono tak, aby nie psuć zabytkowego charakteru miasta. Oprócz rynku, zabytkami mieście są obiekty sakralne, budynki a nawet park.

 

Śrem zachwyca. Osoby, które mają pojęcie o regionie, szybko dojdą do wniosku, ze Śrem jest bardziej zielony i bardziej przestronny od wszystkich innych miast regionu. Miasto może się podobać. Warto wiec zatrzymać się w nim choć na chwilę i spojrzeć na nie dokładniej.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.