Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Sposób na chorobę lokomocyjną

Sposób na chorobę lokomocyjną

Problem choroby lokomocyjnej dotyka dość spore grono osób. Szczególnie na nieprzyjemności podczas jazdy i wpływ środka lokomocji na samopoczucie, narażone są dzieci, oraz ludzie starsi. Wtedy to podróż staje się męczarnią, mamy ochotę wrócić do domu i wycieczka ani trochę nas nie cieszy. Z reguły jazda samochodem, autobusem czy pociągiem to początek podróży. Dlatego, aby nie zepsuć sobie reszty wakacji, warto walczyć z chorobą lokomocyjną. W jaki sposób?

Po pierwsze: zażywać leki przeciw zawrotom głowy i mdłościom podczas jazdy. Jest to środek doraźny, jednak pomaga wielu ludziom i niweluje wszelkie objawy choroby lokomocyjnej. Zapobiega zawrotom głowy, takiemu człowiekowi nie jest już niedobrze i samopoczucie ogólnie jest dobre. Jednak jak wszystkie leki, również i te przeciw chorobie lokomocyjnej mają swoje działania niepożądane. Może więc pojawić się wzmożona senność, oraz ogólne zmęczenie. Co bardziej wrażliwi, mogą cierpieć na bóle mięśni i stawów. Jednak są to tylko tymczasowe dolegliwości.

Po drugie: sposoby naturalne na chorobę lokomocyjną. Oczywiście istnieją takie, jednak są skuteczne tylko wśród osób, u których choroba ta nie jest dość silna. W ten sposób można pozbyć się zawrotów głowy i mdłości. Ważny jest ciągły, albo przynajmniej częsty kontakt ze świeżym powietrzem. Jeśli podróż jest długa, to warto co jakiś czas robić przerwy, aby chociaż na chwilę pobyć poza samochodem, trochę się rozruszać i poćwiczyć. Sprawi to, że ciało nasze na chwilę odetchnie i nie będzie chciało się przeciwstawiać, gdy wpakujemy je do samochodu czy autobusu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.