Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Sosnowiec

Sosnowiec

Sosnowiec przez rdzennych mieszkańców Śląska jest uznawany jako miasto nie pasujące do tego regionu. Te opinie oczywiście nie mają większego uzasadnienia, a Sosnowiec jest miastem, które warto zobaczyć.

Miasto jest stosunkowo młode. Jego nazwa pochodzi od Sosny – bory sosnowe porastały ten rejon jeszcze w roku 1830. W mieście panuje specyficzny klimat – dzięki temu Sosnowiec zapada na długo w pamięć. Nikt nie zostaje wobec tego miasta obojętnym. Atrakcji turystycznych w tym mieście nie ma zbyt wiele, jednak istnieje sporo obiektów, które są warte zobaczenia.

Miasto nazywane jest miastem kościołów. Istnieje ich w Sosnowcu bardzo wiele – katolickich aż 23, w tym kościół podniesiony do rangi Sanktuarium. Oczywiście to nie jedyne zabytki w tym mieście. Na uwagę zasługuje wiele innych, nie związanych z religią. Jako przykład można wymienić zamek i pałace. Najważniejszy – Pałac Shona z zespołem pałacowo-parkowym to jedno z najpiększniejszych miejsc Śląska, i z pewnością warto je zobaczyć.

Miasto jest niewielkie, nie można więc określać go jako miejsce idealne dla turysty. Sosnowiec warto zobaczyć, niekoniecznie można spędzać w nim wakacje. W każdym razie – miejsce jest interesujące, zapada w pamięć, jednak ruch turystyczny w nim z pewnością nigdy nie będzie bardzo duży. Z resztą – miasto nigdy nie walczyło o takie postrzeganie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.