Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Sieradz

Sieradz

Były gród kasztelański, miasto Sieradz to miejsce położone niedaleko miasta Łódź, w centrum naszego kraju. Przez miasto przebiegają ważne drogi krajowe, Sieradz jest też ważnym punktem na mapie kolejowej. Początki miasta notowane są w Bulli Gnieźnieńskiej, miasto było wtedy grodem kasztelańskim.

Trudne losy miasta można zauważyć analizując jego historię w czasach wojny. Wtedy to miasto uznano za niemieckie, Niemcy dokonali masowych mordów ludności żydowskiej, wysiedleń wielu Polaków. Zlikwidowali również wiele okolicznych wsi. W rejonie miasta utworzono lotnisko, na którym testowano m.in. rakiety V-1

Miasto dziś, to miejsce, szybkiego rozwoju gospodarczego. Pomaga w tym położenie Sieradza – centralna Polska, bliskość ważnych dróg i autostrad.

Dla turysty Sieradz to miejsce, które można zwiedzić w ciągu jednego dnia. Nie jest miejscem, w którym można spędzić wakacje. Oczywiście nie brakuje w nim obiektów zabytkowych, widoczne są także ślady Judaizmu – zachowała się do dziś synagoga, niestety aktualnie została zaadoptowana na biura.

Sieradz może się podobać z innego powodu. Jest to miasto bardzo gwarne, miasto, które żyje. Nieczęsto można tak stwierdzić patrząc na miasta tej wielkości. Warto odwiedzić je więc choć na chwilę. Z pewności nie ocenimy go jako atrakcji turystycznej, ale kto wie – może zechcemy tam zamieszkać? Sieradz bowiem – z wszystkimi wadami i zaletami, naprawdę można polubić. Warto o tym wiedzieć.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.