Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Rydzyna

Rydzyna

Rydzyna, to niewielkie miasteczko położone w południowej części województwa wielkopolskiego. Jest mało znana szerszemu gronu turystów, jednak każdy, kto miał okazję ją odwiedzić, z pewnością nie żałuje. To miejsce prawie w całości jest barokowym miasteczkiem, w którym wiele domów ma ponad 200 lat. Warto dodać, ze najstarszy dom, nigdy nie przebudowywany, pochodzi z 1760 roku. Miasto – zabytek. Perełka architektury, w której można znaleźć wiele obiektów zabytkowych. Jakich?

Najważniejszym jest Zamek Sułkowskich. Ta otoczona fosą monumentalna budowla góruje nad całym miastem. Uroku dodają komponujące się z zamkiem potężne oficyny zamkowe. Warto wspomnieć – Zamek Sułkowskich w czasie drugiej wojny światowej był zburzony prawie do zera. Odbudowano go, dzięki czemu można go podziwiać do dziś. Warto dodać – odbudowa, zakończona w 1989 roku została nagrodzona jedną z ważniejszych nagród związanych z rekonstrukcją budynków – nagrodą Europa Nostra.

Oczywiście zabytków w Rydzynie jest o wiele więcej, Na uwagę zasługuje chociażby kościół pod wezwaniem św. Stanisława, oraz były kościół ewangeliczny. Bardzo ciekawym zabytkiem jest także pomnik Trójcy Świętej. Ten znajdujący się na środku rynku monument, to forma podziękowania mieszkańców, za uratowanie z epidemii dżumy, która nawiedziła Rydzynę kilkaset lat temu.

Rydzyna nie jest wielka, jednak warta zobaczenia. Baza noclegowa, może nie jest rozbudowana, jednak można znaleźć nocleg dla siebie. Jednym słowem – warto odwiedzić Rydzynę. Pobyt z pewnością będzie udany.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.