Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Rowerowa wyprawa w góry

Rowerowa wyprawa w góry

Górskie wyprawy z reguły bywają dość uciążliwe. Zawsze coś może zaskoczyć, mogą nas spotkać jakieś kłopoty, albo po prostu pogoda może nawalić. Dlatego, niezależnie od tego na jaką wędrówkę się wybieramy, trzeba poświęcić sporo czasu, aby się na takową przygotować. Jednak szczególnie skrupulatnie należy przygotowywać się na wyprawę rowerową po górach. Jest ona bowiem nie tylko niebezpieczna, ale dla laika w temacie zupełnie niewykonalna.

Przede wszystkim rolę odgrywa nasza kondycja. Jeśli nigdy nie braliśmy udziału w takich rowerowych wyprawach to lepiej w ogóle się nie zabierać za to, bowiem nie tylko nie damy rady, ale także możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu. Warto więc najpierw, przy planowaniu rowerowego zdobywania gór, nieco poćwiczyć i nadrobić wszelkie braki kondycyjne.

Jednak dobra kondycja to nie wszystko. Bardzo ważny jest tutaj ubiór. Musi on być przede wszystkim wygodny, jednak głupcem jest ten, kto liczy tylko na wygodę. Najważniejsze bowiem, aby ubiór rowerzysty był całkowicie dostosowany do zmieniających się ciągle warunków pogodowych i atmosferycznych.

Taki rowerzysta powinien oczywiście zatroszczyć się o coś do jedzenia, a także spore ilości wody. Idealne na tę okazję, będą izotoniki, które świetnie działają na organizm zmęczony i odnawiają energię.

Trzeba jednak też pamiętać o tym, by przed rozpoczęciem swojej górskiej wyprawy na rowerze zapoznać się z obowiązującymi w górach przepisami, dotyczącymi rowerzystów. Nie każdy szlak jest przeznaczony dla rowerów, dlatego trzeba wcześniej zorientować się, które szlaki zostały specjalnie wydzielone do tego celu. Bez tego raczej się nie obejdzie, bowiem możemy skończyć z mandatem, bądź w razie zapuszczenia się w niedozwolone miejsce zgubić się, czy w inny sposób narazić swoje życie na niebezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.