Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Rawicz

Rawicz

Miasto Rawicz, szerszej części społeczeństwa znane jest przede wszystkim z tego, iż znajduje się w nim jedno z największych więzień w Polsce. Jednocześnie jest to więzienie dla najgroźniejszych przestępców. Oczywiście Rawicz to nie tylko więzienie. Miasto jest warte zobaczenia z wielu innych powodów.

Miasto jest siedzibą powiatu i centrum typowo rolniczego regionu, jednak wyróżnia się na jego tle. Rawicz to miasto, w którym nie brakuje zakładów przemysłowych, handlu czy rozrywek kulturalnych. Dla turysty Rawicz nie jest miejscem, które powinien omijać. W tym mieście można wiele zobaczyć. Warto rozpocząć od tego, ze Rawicz powiada specyficzny układ urbanistyczny widoczny głównie w centrum, wszystkie ulice krzyżują się pod kątem prostym, a wiec poruszanie się po nich jest bardzo łatwe. Centrum otaczają wały im. Jana Pawła. Warto dodać – drugie pod względem wielkości po wałach krakowskich.

Zabytki w Rawiczu, to przede wszystkim obiekty użyteczności publicznej, oraz kościoły. Na uwagę zasługuje ratusz, wybudowany w czasach baroku. Cała starówka również potrafi zachwycić.

Jak wspomniałem wcześniej, wartymi zobaczenia są również rawickie kościoły. Dwa najbardziej interesujące to neogotycki kościół pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz kościół poewangelicki i. Św. Andrzeja BooBoli.

Rawicz nie jest rzecz jasna typowym ośrodkiem turystycznym,. Dlatego trudno polecać to miasto jako miejsce wakacyjnych wypraw, warto jednak – chociażby przy okazji – odwiedzić to miasto.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.