Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w górach > Przewodnik po górach

Przewodnik po górach

Urlop w górach to pewnie dla każdego konesera górskich krajobrazów i górskich wędrówek nie lada gratka, na którą to wyczekuje niecierpliwie przez cały rok, niczym odbiorcy Polsatu na film „Kevin sam w domu”. Jednak kiedy już zdecydujemy się na spędzenie urlopu w górach, zanim jeszcze wyjdziemy na górski szlak, warto przemyśleć wszystko jeszcze raz i zastanowić się czy potrzebny nam jest przewodnik do górskich wędrówek? Z jednej strony stoją argumenty za, z drugiej przeciw. Z jednej to bardzo przydatna sprawa, z drugiej jednak spore obciążenie. Wszystko jednak zależy od czynników.

Pierwszym z nich jest to, czy wybieramy się w góry po raz pierwszy. Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak” to przewodnik jest nieodłącznym elementem naszej wędrówki. Bez niego bardzo łatwo wplątać się w tarapaty, bowiem możemy się zgubić. Z przewodnikiem mamy większą pewność, że pójdziemy prawidłową dróżką i nic nas na trasie nie zaskoczy. A jeśli już zdarzy się, że nagle wynikną jakieś kłopoty, to on będzie wiedział jak z nich wybrnąć. Oprócz tego przewodnik może być dla nas źródłem informacji, bowiem możemy się od niego dowiedzieć różnego rodzaju ciekawostek związanych z górską florą i fauną.

Jednak jeśli góry nie są nam obce i już kilkakrotnie organizowaliśmy dla siebie wędrówki to przewodnik jest raczej zbędną funkcją. Mając na uwadze nasze doświadczenie, bardzo łatwo wywnioskować, że możemy świetnie sobie poradzić idąc górskim szlakiem. W dodatku bez przewodnika możemy sami sobie dobierać trasy i wybierać takie, które nam najbardziej odpowiadają. No i nikt nam nie przeszkadza w tym, by w samotności napawać się pięknem gór.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.