Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Poznań

Poznań

Stolica województwa wielkopolskiego, czyli miasto Poznań to największe i jedno z piękniejszych miast regionu. Poznań jest jednocześnie piątym co do wielkości miastem Polski, ważnym ośrodkiem przemysłowym, gospodarczym i turystycznym. Jest także węzłem drogowym i kolejowym

Miasto Poznań jest również miejsce, które można polecić każdemu turyście. W mieście można znaleźć wiele zabytków i ogromną ilość najróżniejszych atrakcji turystycznych. Analizując temat zabytków nie można nie wspomnieć o Starym Rynku w Poznaniu. To niezwykle interesując miejsce znane jest przede wszystkim z dwóch „symboli” Poznania – pręgierza, który do dziś stoi na poznańskim rynku i poznańskich koziołków, które w samo południe „trykają” się na więzy zegarowej.

Na uwagę w Poznaniu zasługuje Starówka, ale i wiele innych bardzo interesujących miejsc. Warto odwiedzić poznańskie jezioro – Maltę. Pobyt nad nim jest szczególnie interesujący, jeśli trafimy na okres festiwali teatralnych. Spektakle w takiej scenerii pozostają w pamięci na lata.

Praktycznie każdy Polak kojarzy Poznań z targami. Znane od dawna Międzynarodowe Targi Poznańskie, to tylko jedna z imprez, które odbywają się na tym terenie. Jest ich o wiele więcej – Targi Motoryzacyjne, Polagra, sportowe, turystyczne i inne. Każdy można znaleźć coś dla siebie i odwiedzić targi, które najbardziej go interesują. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasta, powinna być katedra i Ostrów Tumski – te miejsca można polecić każdemu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.