Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Problemy na wycieczkach > Pojezierze Mazurskie

Pojezierze Mazurskie

Pojezierze Mazurskie to region na północnym wschodzie polskich część polskich Pojezierzy Wschodniobałtyckich pomiędzy Niziną Staropruską i Pojezierzem Iławskim na zachodzie, Pojezierzem Litewskim na wschodzie i Niziną Północnomazowiecką na południu. Jest to miejsce wyjątkowe, piękne i na pewno warte odwiedzin. Co takiego jest w Pojezierzu, czego nie ma nigdzie indziej?

Parki krajobrazowe. Wyróżnia je bogactwo flory i fauny. Można odpocząć poprzez obcowanie z naturą. To właśnie tutaj mamy do swojej dyspozycji świeże powietrze, rozległe lasy, oraz stawy i jeziora. Do naszej dyspozycji jest sto czternaście rezerwatów przyrody na terenie Pojezierza Mazurskiego. Tak więc obcowanie z przyrodą to renoma nie tylko parku krajobrazowego na terenie Pojezierza, ale także jego okolic.

Oprócz parków krajobrazowych znajdują się na terenie Pojezierza Mazurskiego liczne pomniki przyrody. Ogólna liczba drzew zaliczanych do pomników przyrody w tym regionie wynosi 1060. Są to m.in. Dąb Królewski w Rucianem i Dąb nad Mukrem na brzegu jeziora Mokre. Znajduje się tu też 139 głazów narzutowych, których obwody dochodzą do 19 m. Pod ochronę rezerwatową wzięto pola tych głazów i nazwano je „Fuledzki Róg”, „Dobieński Róg” oraz „Bachmanowo”.

Podsumowując, Pojezierze Mazurskie jest to miejsce, gdzie koneserzy natury i obcowania z przyrodą znajdą coś dla siebie. Będzie to niewątpliwie wyjątkowe przeżycie dla nich, jednak nie tylko. Tutaj może przyjechać tak naprawdę każdy, by choć na chwilę zasmakować piękna przyrody.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.