Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Opoczno

Opoczno

Położone w rejonach Łodzi Opoczno to miasto, które w dzisiejszych czasach znane jest z tego, iż produkuje się tam różnego rodzaju płytki. Oczywiście istnieje wiodący zakład, jednak nie można mówić o monopolu producenta, ponieważ nie jest na tym terenie jedyny. Płytki z Opoczna stały się synonimem jakości, niskiej ceny i są cenione od lat przez klientów polskich i zagranicznych.

Opoczno jest miastem, którego początki sięgają dziewiątego wieku naszej ery. Prawa miejskie miasto uzyskało w roku 1865. Losy miasta obfitowały w wiele trudnych wydarzeń. Dziś jest to miasto na prawach powiatu, zdawałoby się podobne do wszystkich dookoła. Nic bardziej błędnego. W Opocznie można znaleźć wiele unikalnych zabytków i atrakcji turystycznych, które stanowią o wyjątkowości tego miejsca. Do najważniejszych zabytków z pewnością można zaliczyć zamek w Opocznie, który w dzisiejszych czasach został przemianowany na muzeum. Inne bardzo interesujące obiekty to między innymi zespół klasztorny, czy też charakterystyczny dom Esterki. Legenda mówi, ze dom Esterki to miejsce, które wybudowano na polecenie króla Kazimierza Wielkiego. Dziś dom Esterki to jeden z najstarszych budynków miasta.

Opoczno położone na niewielkich wzgórzach charakteryzuje się widoczną różnicą poziomów zabudowań. To sprawia, iż panorama miasta jest szczególnie atrakcyjna. Można to zauważyć zarówno z punktów widokowych jak i różnych, wyżej położonych miejsc. Oczywiście nie można traktować Opoczna jako miasta idealnego dla turystów. Atrakcją turystyczną nie będzie bo i nie taka jest jego rola, w każdym razie warto je zobaczyć. W Opocznie można dojrzeć wiele śladów dawnej świetności, jednocześnie zauważyć że niewielkie miasto jest w stanie prężnie działać i się rozwijać. Jednym słowem Opoczno warto odwiedzić.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.