Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Najwięksi wrogowie turystów w górach

Najwięksi wrogowie turystów w górach

Wielu zaprawionych już w boju turystów wie doskonale, że jak góry są piękne, tak też potrafią być niebezpieczne. Skąd to wynika i czego się wystrzegać podczas wakacji w górach?

Jest kilka takich elementów, których należy się wystrzegać najbardziej. Burza, lawina, zmieć, mgła i noc – to właśnie one stanowią największe niebezpieczeństwo związane z górami. Jak właściwie pogoda może nam uprzykrzyć życie?

Największy problem z pogodą jest taki, że bywa ona nieprzewidywalna. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić na szlak, kiedy istnieje możliwość, że niegroźne zachmurzenie zmieni się w burzę, bądź huragan. Pogoda w górach uwielbia płatać figla i bywa zmienną niczym kobieta, dlatego też nie warto liczyć na to, że jeśli z rana świeci słońce, to z wieczora będzie można obejrzeć piękny Zachów.

Jeśli chodzi o góry zimą, to przede wszystkim należy wystrzegać się lawin. To one pojawiają się niewiadomo skąd siejąc śmierć i pożogę. Dlatego aby ustrzec się przed lawinami należy przede wszystkim zachowywać się cicho podczas zimowej wędrówki, co więcej, nie zapuszczać się w niedozwolone miejsca, w których istnieje ryzyko zawalenia się śnieżnego stropu.

Z długich wędrówek najlepiej zrezygnować kiedy robi się ciemno, bądź gdy jest mgła. Utrudniona jest wtedy widoczność i bardzo łatwo jest się zgubić wtedy. Dlatego też warto jednak przełożyć wycieczkę na inną porę, aby nie narażać się na niepotrzebne kłopoty.

Jednak jeśli kiedykolwiek się zdarzy, że wpadniemy w górskie tarapaty, to przede wszystkim należy niezwłocznie powiadomić Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które w takich sytuacjach jest niezbędnym pomocnikiem.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.