Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Mazury > Malbork

Malbork

Malbork. Miasto, znane przede wszystkim z unikalnego zamku krzyżackiego jest miejscem które z powodzeniem może być celem wakacyjnych podróży. Miasto warto odwiedzić – szczególnie jeśli interesuje nas historia.

Jak wspomniałem wcześniej – najważniejszym zabytkiem Malborka jest Zamek Krzyżacki. Tą budowle właściwie można ocenić tylko wtedy jeśli ją widzimy na żywo. Jej wielkość jest dużo większa niż mogłoby się wydawać. Ciekawostką jest fakt, iż zamek został wybudowany z cegły. Spojrzenie na ogrom budowli stworzonej z małych cegiełek może budzić jedynie zachwyt. Pierwsze skojarzenie to pytanie – ile milionów cegieł zostało zużyte i jak duży był ogrom pracy, by zamek zbudować? Trudno to sobie wyobrazić.

Malbork jednak to nie wyłącznie zamek. Miasto charakteryzuje się dużą ilością innych zabytków pochodzących z różnych lat. Na uwagę zasługuje choćby fantastyczny ratusz – zbudowany wiele wieków temu, zburzony i odbudowany na nowo. Zachwycają bramy – szczególnie Brama Mariacka, fascynują kamienice i inne zabudowania. Miło spojrzeć na miasto, w którym obiekty historyczne są budynkami o które się dba, a nie likwiduje pod najprostszymi pretekstami.

Należy wspomnieć jeszcze o jednym. Malbork, położony nad rzeką Wisłą to miejsce, które zachwyca każdego, komu nie są obojętne piękne widoki. Miasto można podziwiać również z poziomu rzeki, istnieje bowiem możliwość wypłynięcia w rejs tramwajem wodnym.

Kontakt z historią, miła atmosfera, gwar – to jedne z ważniejszych zalet Malborka. Miasto jest miejsce, z którego łatwo dojechać do innych ciekawych miejscowości. Warto wiec je odwiedzić – pobyt w Malborku, wizytę na zamku z pewnością zapamiętany na długi czas.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.