Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Małopolska > Lubomierz

Lubomierz

Położone na Dolnym Śląsku miasteczko Lubomierz pozostałby nieznanym miejscem, gdyby nie fakt, który nastąpił w sześdziesiatych latach ubiegłego wieku. To właśnie wtedy wybrano Lubomierz jako miejsce idealne do nakręcenia filmu Sami Swoi. Popularność filmu przełożyła się na popularność miasteczka. Dziś każdy kojarzy je właśnie z tym filmem.

Lubomierz jest miejscem, które istnieje od setek lat. Pierwsze informacje o tym miejscu datowane są na lata 1200-1300. Oczywiście wtedy była to wieś, właściwie osada targowa.

Dzisiejszy Lubomierz to miejsce, którego z pewnością nie można określić jako atrakcję turystyczną. Znany jest – jak wspomniałem wcześniej – dzięki filmowi, dlatego najważniejszym miejscem, które można zwiedzać jest Muzeum Kargula i Pawlaka. Rzecz jasna istnieją w Lubomierzu inne miejsca – choćby zabytkowe kościoły, jednak nie robią na turystach aż takiego wrażenia

Każdy, kto wybiera się do Lubomierza powinien to zrobić w okresie, gdy odbywa się w tym mieście festiwale filmów komediowych. Odwiedzając miasto szybko odkryjemy scenerie znane z Samych Swoich, a – kto wie – może poczujemy duch Pawlaka? W każdym razie – należy powiedzieć wprost wizyta w Lubomierzu wprawia w lepszy humor. Bo czy można się smucić w mieście Kargula i Pawlaka?

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.