Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Małopolska > Lublin

Lublin

Lublin, to miasto, które urokiem i ilością zabytków mogłoby obdzielić kilka innych miast. Położone na wschodzie naszego kraju, na Wyżynie Lubelskiej, jawi się jako jedno z wielu podobnych miast w Polsce. Wystarczy jednak wjechać do centrum tego miasta, aby szybko przekonać się, ze to nieprawda. Lublin bowiem jawi się jako prawdziwa perełka, zarówno z uwagi na wygląd, jak i klimat panujący w mieście.

Nie można zrozumieć Lublina bez zwrócenia się w kierunku jego historii. Lublin to miasto, które niegdyś zamieszkiwali ludzie wielu kultur, wielu wyznań. To wynik położenia miasta na styku kultury polskiej i wschodniej. Dziś, dzięki temu można zauważyć w mieście bardzo wiele zabytków nawiązujących do różnych lat i różnych religii. Widać w mieście styl wschodu, elementy żydowskie i oczywiście polskie.

Najpiękniejszym miejscem jest oczywiście Starówka. Jej wygląd po prostu zachwyca. Turysta który widzi ją pierwszy raz z radością spaceruje magicznymi uliczkami z zachwytem obserwując kolejne obrazy, kolejne widoki, które wyłaniają się wraz z pokonaną drogą. Starówkę można podzielić na część przed i za Bramą Krakowską. Przekroczenie tego miejsca przenosi nas w inny świat. Magia zabytków zachwyca. Nie może być inaczej, skoro miejsce jest wprost doskonale odrestaurowane. Malowidełka na zewnętrznych ścianach kamienic zachwyca każdego. Unikalne położenie starówki na niewielkich wzgórzach powoduje dodatkowe wrażenia – widoki są wprost zapierające dech w piersiach. Główna droga Starówki prowadzi do najważniejszego zabytku Lublina, czyli zamku. Tego pięknego obiektu po prostu nie można nie widzieć. Warto wejść do środka, zwiedzić dziedziniec zamkowy i pomieszczenia wewnątrz. Warto spojrzeć również na to, jak zamek jest położony. Niewielkie wzgórze, na którym stoi powoduje, iż widoki sprzed zamku są warte uwiecznienia na zdjęciu.

Lublin to nie tylko zabytki, to również ludzie – mili, ujmujący. Warto z nimi rozmawiać. Właściwie nie wiadomo, co bardziej zachwyca w Lublinie – zabytki, czy klimat, który właśnie tworzą ludzie.

Podsumowując – Lublin warto odwiedzić. Każdy, kto tam dotarł powtarza jednak wprost: Pobyt w Lublinie jest ryzykiem – nigdy nie wiadomo, czy nie zechcemy wracać tam regularnie. Z resztą – powroty do Lublina to przyjemność.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.