Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Legnica

Legnica

Legnica jest miastem, które większa część społeczeństwa zna wyłącznie z nazwy. Miasto jest kojarzone jako siedziba Armii Radzieckiej. Tak było rzeczywiście w czasach PRL. W Legnicy stacjonowała znaczna liczba żołnierzy radzieckich. Wraz ze zmianą ustroju sytuacja się zmieniła. Wojska Radzieckie wróciły do swojego kraju, a koszary, które zajmowali w Legnicy zostały zaadoptowane na wiele różnych sposobów. W części mieszczą się po prostu mieszkania, w innych miejscach firmy czy obiekty użyteczności publicznej. Miasto od zawsze przynależy do Śląska, dziś jest jednym, z miast województwa dolnośląskiego.

Legnica jest częścią Legnicko – Głogowskiego Okręgu Miedziowego i Aglomeracji. Spełnia również inne role. Jest regionalnym ośrodkiem akademickim, w którym kształci cię prawie 20 tysięcy studentów. W Legnickiej Strefie Ekonomicznej znalazło siedzibę 30 dużych zakładów.

Należy powiedziec wprost. Legnica jest miejscem, w którym można znaleźć obiekty zabytkowe, jednak wiele z nich znikło i już nigdy nie będzie odbudowana. Budując nowoczesne hotele i inne budynki zniszczono m.in. ruiny starych murów obronnych i wiele poniemieckich kamienic.

Legnice warto zobaczyć jednak nie należy jej traktować jako miejsca wakacyjnych wojaży. Jest miastem, w którym nie ma ruchu stricte turystycznego, dlatego odwiedzając to miejsce należy się z tym liczyć. Mimo wszystko warto je odwiedzić. Legnica jest miastem, w którym ślady dawnej świetności widoczne są do dziś, jednak pozycja tego miasta spada, co również można szybko dostrzec

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.