Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Morze > Krynica Morska

Krynica Morska

Krynica Morska to niewielkie miasto położone na Mierzei Wiślanej. Jego historia sięga wielu wieków wstecz, jednak należy dodać, że przez wiele lat Krynica Morska była niewielką osadą rybacką, w której nie było ruchu turystycznego. Prawa miejskie Krynica Morska otrzymała w latach dziewięćdziesiątych, a więc niedawno. Krynica Morska jest miastem – siedzibą urzędu gminy. Trzeba powidzieć, że gmina Krynica Morska jest gminą o najmniejszej ilości mieszkańców.

Dziś miasto Krynica Morska jest punktem typowo turystycznym. Położona nad morzem, obok kanału, to unikalne miejsce, które woda otacza praktycznie z obu stron. Jest miejscem, w którym każdy fan wypoczynku nad morzem znajdzie coś dla siebie. Miejsce jest idealne zarówno dla amatorów żeglarstwa, jak i fanów wypoczynku na plaży.

Miasto posiada bogatą bazę noclegowa, dlatego wyjazd „w ciemno” nie będzie wiązał się z koniecznością noclegu na plaży. Miejsc noclegowych w Krynicy nie brakuje.

Warto odwiedzić to miasto. – można w nim miło spędzić czas i oczywiście wypocząć nad naszym polskim morzem.

Z symboli miasta, każdy turysta bez wątpienia wymieni dziki. Wataha dzików żyjąca w pobliżu jest tak udomowiona, iż bez problemu można zauważyć je na ulicy pełnej ludzi. Dziki chodzą wszędzie – po plaży, po drodze i nikogo to nie dziwi. Są oswojone. Nie boją się ludzi, ale oczywiście nie pozwolą do siebie podejść.

Miłośnikom nadmorskich wakacji Krynicę Morską bez wątpienia można polecić. Wakacje w takim meisjcu z pewnością będą udane, wie o tym każdy, kto już miał możliwość się o tym przekonać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.