Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Kórnik

Kórnik

Kórnik, to niewielkie miasteczko położone praktycznie przy granicach Poznania. Znane przede wszystkim z tego, że na jego terenie znajduje się dość znany zamek. Historia miasta sięga dalej, ślady osadnictwa w tym miejscu zanotowano już przez nasza erą. Wtedy to, przy jeziorach, które znajdują się w tym rejonie zaczęli osiedlać się ludzie.

O Kórniku jako o mieście wiadomo już od 12 wieku naszej ery. Wtedy była to osada wiejska znajdująca się pod panowaniem rodu Borków. Miejscowość ulegała stopniowemu rozbudowywaniu. Nigdy jednak nie stała się miejscem bardzo rozbudowanym, jednak urokliwym.

Charakterystyczna budowla w Kórniku, jest zespół pałacowo-parkowy. Miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. Dzisiejszy wygląd zamku to zasługa Teofila z Działyńskich. Zamek wcześniej wyglądał inaczej, a nawet można posunąć się do stwierdzenia, że był zbudowany w innym stylu.

Kórnik dziś może sprawiać wrażenie dzielnicy Poznania. Miejsca, które jest idealne dla lokalizacji przemysłu, jak również do zamieszkania. Warto jednak spojrzeć na to miasto szerzej. Sady Dawnego Kórnika są widoczne do dnia dzisiejszego. Warto zauwazyć na przykład rynek. Jego niska zabudowa jest swego rodzaju przeniesieniem w dawne czasy. Cały zamek bowiem jest zabytkiem. Układ ulic pochodzi z piętnastego wieku, a najstarsze kamieniczki z szesnastego.

Kórnik to przede wszystkim zamek i właśnie ten obiekt należy polecić każdemu turyście. Nie można zapominać również o innych miejscach. Podsumowując – Kórnik jest miejscem, które każdy turysta powinien poznać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.