Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w Polsce > Kiedy zepsuje się samochód

Kiedy zepsuje się samochód

Podczas podróży mogą nas dopaść różnego rodzaju perypetie i kłopoty. Zdarza się, że zachorujemy, albo że miejsca w hotelu zabraknie. Jednak chyba najgorszy kłopot z możliwych jest wtedy, gdy zepsuje nam się samochód na trasie. Co wtedy zrobić, jak zareagować i jak szybko opanować sytuację?

Tak naprawdę samochód może nawalić w każdej chwili. Dlatego przed podróżą dobrze jest kompleksowo go sprawdzić i upewnić się, że nie ma żadnych przesłanek, które zapowiadałyby jakieś kłopoty na trasie. Jeśli wszystko sprawdzimy, a samochód mimo wszystko nawali, będziemy mieli świadomość, że to nie my daliśmy ciała, tylko jakiś wredny, psotny chochlik bardzo chciał, aby zepsuło nam się auto. Wtedy już trzeba trochę kombinować…

Pół biedy, gdy nam strzeli opona. Wtedy warto mieć w bagażniku zapasową i samemu ją wymienić. Trochę gorzej, gdy zepsuje się coś w środku. Wtedy niewiele zdziałamy. Dlatego jedynym wyjściem jest zadzwonić po pomoc drogową. Jednak wiadomo, że pomoc drogowa z reguły się nie spieszy, a nam przecież zależy na czasie. Wtedy zaczyna się przygoda: staramy się zatrzymać jadący samochód, który nas odholuje do najbliższego mechanika. Z reguły nie ma z tym większego problemu, gdyż każdy kierowca chyba ma świadomość jak to jest utknąć z zepsutym samochodem.

Zepsuty samochód to jeszcze nie tragedia. Tak naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia, zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Także w przypadku problemów z samochodem. Zawsze przecież można przerzucić się na komunikację miejską, pociąg, albo ewentualnie na rower.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.