Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Małopolska > Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny. Kto z nas nie słyszał o tej miejscowości? Urokliwie położona mekka artystów i wrażliwych na piękno ludzi. Zachwyca już na folderze, w rzeczywistości jest jeszcze wspanialszy.

 

Kazimierz, wbrew pozorom nie jest wsią, a miastem. Pierwsze informacje o nim pojawiły się kilkaset lat temu. Początkowo miejsce nazywało się inaczej. Siostry Norbertanki zmieniły imię miejscowości na cześć Kazimierza Sprawiedliwego.

 

Dziś Kazimierz jest magicznym miejscem, które przyciąga. Położony nad zakolem Wisły może spodobać się już po spojrzeniu na jego panoramę. Wjazd do miasteczka powoduje, iż miłość do Kazimierza rośnie. To miasto bowiem można pokochać.

 

Ilość ciekawostek turystycznych, zabytków i innych budowli jest naprawdę olbrzymia. Oczywiście sercem Kazimierza jest rynek. Zabytkowy, piękny plac, z charakterystyczną studnią na środku. Życie na rynku właściwie nie gaśnie. Jest on nieustannie odwiedzany przez turystów. Charakterystyczny jest jego podniosły, wielkomiejski charakter połączony z sielskością wsi. Normalnym jest na  przykład fakt, iż po dachach domów położonych przy rynki biegają koty.

 

Kazimierz to miejsce, które trzeba odkrywać samodzielnie, każdemu turyście ma wiele do zaoferowania, trzeba tylko chcieć. Pobyt w Kazimierzu z cała pewnością można polecić. Miejsce jest idealne zarówno na krótkie wakacje, jak i jednodniowy pobyt.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.