Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Morze > Kartuzy

Kartuzy

Kartuzy – miasto od lat uważane za stolicę Kaszub, to miejsce, które może być interesujące szczególnie dla osób, które nimi nie są. Aby dotrzeć do tego miejsca nie trzeba szczególnych starań. Kaszuby leżą niedaleko Gdańska. Dlaczego warto tam przybyć?

To położone nad czterema jeziorami miasto cechuje spokój i specyficzny klimat. Kaszubi i potomkowie ten nacji, którzy je zamieszkują są osobami bardzo otwartymi,. Nie ograniczającymi się do kontaktów z osobami tego samego pochodzenia, ale mimo to widać w mieście wpływ kultury, która w innej części Polski jest po prostu nieznana.

Kartuzy to miejscowość, której historia rozpoczęła się w latach nie do końca określonych. Wiadomo, że w 1818 roku wieś Kartuzy stała się stolicą powiatu. Z biegiem czasu unowocześniano miejscowość, jednocześnie tworząc w niej siedziby różnego rodzaju urzędów. Prawa miejskie Kartuzy otrzymały wiele lat późnej

Miasto jest stosunkowo młode, dlatego niełatwo w nim dostrzeżec większej ilości zabytków. Jest jednak sporo urokliwych miejsc, które zachwycą niejednego turystę. Do Kartuz warto jednak przyjechać po coś innego. Jak wspomniałem wcześniej jest to stolica Kaszub, przebywając w Kartuzach, łatwo dotknąć ten ciekawej kultury. Warto o tym pamiętać i jadąc nad morzę, wpaść do Kartuz choć na chwilę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.