Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Kalisz

Kalisz

Kalisz to jedno z najstarszych miast w Polsce, jednocześnie ważny ośrodek gospodarczy, turystyczny i handlowy. Tak jest od stuleci, tak jest i obecnie. To miasto położone w środkowo-zachodniej Polsce do dziś jest niezmiernie istotne w regionie, ważne w kraju a przede wszystkim piękne warte zobaczenia.

 

Warto wspomnieć o historii miasta. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się wiele wieków temu. Przez ten czas losy miasta były różne. Przechodziło w granice różnych krajów, było stolicą województwa kaliskiego. Dziś jest miastem na prawach powiatu.

 

Kalisz jest bardzo ważnym .ośrodkiem akademickim. Oczywiście nie jest tak ważny jak większe miasta z siedzibami uniwersytetów, ale w swojej kategorii – niewielkich miast z uczelniami, jest chyba najbardziej znany i ceniony. W Kaliszu istnieje wiele ważnych dla regionu producentów i innego rodzaju firm. Warto wymienić chociażby firmę Kaliszanka, czy też Hellena.

 

Miasto jest bardzo ładne, uroku dodaje położenie nad rzeką Prosną. Jest miejscem, które warto odwiedzić. Należy powiedzieć wprost. W Kaliszu widać dawne ślady wielu narodowości, W Kaliszu bowiem mieszkali zarówno Żydzi, Polacy jak i Niemcy.

Miasto nie posiada wielu atrakcji turystycznych, jednak jest miejscem, które można nazwać miastem kultury. Miasto bowiem posiada wiele obiektów kulturalnych – opery, teatry, kina, galerie.

 

W Kaliszu nie można się nudzić – przyjeżdżając tam można być pewnym, że czas spędzimy wartościowo a pobyt będziemy wspominać bardzo długo.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.