Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w górach > Jesień w górach

Jesień w górach

Chociaż sezon wakacyjny ogranicza się do miesięcy letnich, to jednak warto swój urlop nieco przeciągnąć, bądź przełożyć i odbyć wspaniałą wycieczkę w góry właśnie jesienią, najlepiej początkiem października. Wtedy to góry zdają się być najpiękniejsze, zaś czas przy grzańcu, na altance bacówki chwilą, która mogłaby trwać wiecznie. Jakie góry są jesienią i dlaczego właśnie wtedy warto się tam wybrać?

Mówi się, że jesienią wszystko obumiera przygotowując się na nadejście zimy. Nic bardziej mylnego. To właśnie jesienią wszystko przeżywa skrawek swojego życia. To właśnie wtedy, wszystko zdaje się żyć bardziej intensywniej i krzyczeć wręcz o tym jakie to życie jest piękne. I chociaż wieczory są pełne refleksji, to za dnia można cieszyć się wspaniałym pięknem jesiennych gór.

Co takiego pięknego w górach jesienią? Na pewno bogactwo bartw i kolorów, które to możemy zauważyć gdziekolwiek się obrócimy. Góry mienią się brązami, czerwieniami i żółcią, która niczym promienie słoneczne, ogrzewa naszą duszę. Jest to niewątpliwie gratka dla fotografów, którzy mogą znaleźć w jesiennych górach nie tylko chwilową inspirację, ale i zastrzyk energii na cały rok.

Spacery po jesiennych górach też są wyjątkowe. Można spotkać niejednego zwierzaka, który przed zimą szykuje sobie gniazdko i kolekcjonuje zapasy, aby niczego do wiosny nie zabrakło.

Wyjątkowość jesiennych gór widać więc na każdym kroku. Dlatego warto właśnie w październiku zrobić sobie urlop. A jeśli nie jest to możliwe, to dobrze jest chociaż pojechać na weekend w góry, wspólnie z rodziną. Na pewno nie będzie to stracony czas.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.