Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Jarocin

Jarocin

Jarocin, to miasto, które w dzisiejszych czasach może kojarzyć się, że znanym w PRL festiwalem muzyki rockowej. Jarocin to jednak coś więcej. Miasto – historia. Miejsce, które zaczęło powstawać już przed naszą erą.

Lokacja miasta datowana jest na trzynasty wiek naszej ery, choć możliwe, ze nastąpiło to wcześniej – istnieją na ten temat dokument, jednak nie są do końca wiarygodne. Miasto przez długi czas uznawane było jako ośrodek przemysłowo – rzemieślniczo – handlowy. Później bardziej jako miasto kultury. Oprócz wspomnianego festiwalu odbywało się w nim wiele innych imprez kulturalnych. Dziś jest miastem powiatowym, dobrze postrzeganym, uznawanym za miejsce, które z pewnością się rozwinie.

Wśród niewielu obiektów zabytkowych miasta można wyróżnić szereg kościołów, chociażby kościół z 1843 roku. Nie wszystkie obiekty zabytkowe Jarocina można rzecz jasna kojarzyć z religią. Doskonale zachowanym zabytkiem jest ratusz – obecnie będący siedzibą władz miasta i powiatu. Na terenie ratusza ma swoją siedzibę również muzeum. Wartym zobaczenia jest również pałac Radolińskich.

Miasto jest niewielkim, co nie znaczy, że nie można w nim w interesujący sposób spędzić wolnego czasu. W mieście można znaleźć wiele miejsc, w których turysta miło spędzić czas. Położenie Jarocina – punkt centralny dwóch ważnych dróg Polski – drogi nr. 12 z zachodu na wschód kraju, oraz drogi z północy na południe Polski czynią z niego miejsce bardzo dobre dla rozwoju przemysłu, co można zauważyć już dziś. Na terenie Jarocina swoją siedzibę znalazło wiele znaczących firm polskich i zagranicznych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.