Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Rynek podróży > Jakie są idealne warunki na wędrowanie po górach?

Jakie są idealne warunki na wędrowanie po górach?

Pogoda w górach bywa kapryśna. Często się zmienia i ze spokojnego słonecznego dnia może nagle zrobić się może burza z piorunami. Pogoda bywa zmienna i chociaż ciężko wybrać idealne warunki pogodowe do wędrowania, to jednak warto przede wszystkim chociaż w przybliżeniu określić jakie warunki będą dla nas najlepsze i jak w ciągu dnia może się zmienić pogoda.

Najważniejsze jest to by nie padało. Z nieba nie powinien sypać ani śnieg, ani deszcz, ani grad. Nawet mżawka bywa mordercza. Wszystko przez to, że opady powodują śliską nawierzchnię. Ciężko jest poruszać się w górach kiedy dróżki są śliskie, bowiem jest to bardzo niebezpieczne i prowadzi do konsekwencji takich jak np. połamane nogi czy ręce. Co gorsza, jeśli zapuszczamy się wysoko, to bardzo łatwo jest spaść z urwiska, co może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Drugim czynnikiem ustalania pogody wędrówkowej jest temperatura. Nie możne być ona ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Zbyt duża liczba stopni Celcjusza powoduje, że nasz organizm może się łatwo przegrzać przy dużym wysiłku. Zaś z kolei zbyt niska temperatura sprawi, że zmarzniemy, albo dojdzie do odmrożeń w naszym organizmie. Dlatego warto wybierać temperaturę w granicach 20 do 25 stopni.

Jeśli już skrupulatnie sprawdzamy pogodę to koniecznie trzeba sprawdzić stopień zamglenia w danym dniu. Jest to bardzo ważne, bowiem od mgły zależy to, jaka będzie widoczność na trasie. Im większe zamglenie, tym trudniej jest się poruszać i bardzo łatwo jest się zgubić.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.