Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Małopolska > Hrubieszów

Hrubieszów

Wszystkim osobom zainteresowanym zobaczeniem polskiej ściany wschodniej można polecić wiele miast. Jednym z nich jest Hrubieszów, do niedawna najbardziej wysunięte na wschód miasto Polski.

Miasto do dziś jest swego rodzaju łącznikiem między kulturą wchodu a zachodu. Można spotkać w nim wpływy Judaizmu. To oczywiste, biorąc pod uwagę fakt iż do 1939 roku zamieszkiwało to miasto prawie osiem tysięcy Żydów.

Co warto zobaczyć w tym mieście? Zabytków i atrakcji turystycznych jest bardzo dużo. Z pewnością warto zobaczyć kościoły różnych wyznań. Zarówno katolickie, jak i prawosławne. Warto dodać – w Hrubieszowie mieszka spora ilość ewangelików, posiadają oni aż trzy kościoły.

Miasta z pewnością nie można nazywać otwartym dla turystów. Miasto i region to rejony typowo gospodarczo rolnicze. Z tego powodu Hrubieszów można polecić raczej jako przystanek, nie jako miejsce pobytu. Warto jednak tamten region.

Ludzie, którzy odwiedzają tamten region mówią wprost – ścianę wschodnią kojarzyli z biedą, szarością i przysłowiowymi niedźwiedziami biegającymi po ulicach. Hrubieszów jednak jest normalnym miastem, w którym widać wpływy wschodu. Całości przedstawia się nadzwyczaj interesująco. Gdzie bowiem jeszcze można zobaczyć cerkwie? Niewiele takich miejsc można znaleźć w kraju. Hrubieszów da się lubić. Charakterystyczny akcent mieszkańców i piękne widoki czynią to miejsce tym, które z pewnością zapadnie w pamięć.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.