Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Grudziądz

Grudziądz

Grudziądz – to leżące nieopodal Torunia miasto nigdy nie było postrzegane jako atrakcja turystyczna. Szkoda, miasto bowiem ma turystom wiele do zaoferowania. Urzekająca i pasjonująca jest już jego historia.

Grudziądz to jedno z najstarszych miast Polski. Jego początki to czasy przede nasza era. Wykopaliska potwierdziły, że już 800 lat przed naszą erą na tych terenach mieszkali ludzie.

Miasto położone przy Wiśle zachwyca każdego, kto do niego przybywa. Położenie nad rzeką sprawia, iż panorama miasta wygląda zachwycająco. To rzecz jasna początek miłych wrażeń. Wjazd do centrum Grudziąca pozwala się przekonać, że jest to miasto, które warto zwiedzić. W mieście można zauważyć wiele zabytków, ruin dawnych budowli i innych atrakcji, które pozostaje tylko uwiecznić na zdjęciu. Zachwyca Starówka, zachwycają również nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Wśród zabytków można wyróżnić sporo kościołów, jednak rzecz jasna nie tylko. Fantastyczne są choćby spichrze położone przy brzegu Wisły.

Spacer po Grudziądz nastraja optymistycznie i romantycznie. Mówiąc wprost – w mieście można się zakocha. mariaż zabytków i nowoczesności, tramwaje na ulicach, przetaczające się wśród zabytkowych kamienic, gwar. To wszystko może cieszyć i sprawia, ze Grudziądz pozostaje na długo w pamięci.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.