Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Pozostałe > Gorzów

Gorzów

Gorzów. To miasto położone w północno zachodniej części naszego kraju nigdy właściwe nie było ważnym ośrodkiem turystycznym. Szkoda, jest bowiem miastem, które warto zwiedzić. Początki tego miasta sięgają wielu wieków wstecz. Historia miasta to wiele trudnych momentów. Najtrudniejszy okres to druga wojna światowa. Miasto Gorzów uległo znacznemu zniszczeniu, wiele osób wymordowano.

Dziś to położone nad Warta miasto, to ważny punkt zarówno na szlaku samochodowym jak i kolejowym. Przede wszystkim jednak – urokliwa część naszego kraju. Warto powiedzieć o ciekawostce. Stare miasto po zniszczeniu zostało odbudowane, ale z innym układem ulic. W Gorzowie zatem można zobaczyć mix – zabytkowe budowle i przystosowany do dzisiejszych czasów układ komunikacyjny.

Miasto jest miejscem, w którym każdy miłośnik kultury znajdzie coś dla siebie. W mieście działa spora ilość galerii, kin i teatrów. Najważniejszy, najbardziej znany Teatr im. Janusza Osterwy, to scena znana w całej Polsce.

Gorzów niegdyś był miastem wojewódzkim, dziś jest miastem na prawach powiatu, to jednak tym mieście ma swoją siedzibę wojewoda. To salomonowe wyjście to efekt konfliktu pomiędzy władzami Gorzowa i Zielonej Góry.

Miasto jest miejscem, które warto zobaczyć. Położone nad Wartą, jest miastem wielu mostów i urokliwych miejsc. Planując wyjazd w tamte rejony, warto je odwiedzić. Nie jest rzecz jasna ośrodkiem turystycznym, ale miejscem godnym polecenia.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.