Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Gniezno

Gniezno

Pierwsza stolica Polski, miasto Gniezno to miejsce, którego historia sięga wielu wieków wstecz. Pierwsze wzmianki o tym miejscu sięgają nawet dziesięciu tysięcy lat wstecz – do epoki paleolitu. Od ósmego wielu naszej ery istniał tu gród obronny. Rozbudowany przez Mieszka Pierwszego z czasem stał się ważnym ośrodkiem, siedzibą władców i pierwszą stolicą Polski. To właśnie tutaj Mieszko Pierwszy w 966 roku przyjął chrzest Polski.

Dzisiejsze Gniezno, to miejsce nowoczesne, w którym ślady historii spotyka się na każdym kroku. Króluje nad miastem Katedra Gnieźnieńska, powstała na Wzgórzu Lecha jest obiektem, który można zobaczyć właściwie z każdej części miasta. W katedrze znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie, na których znajduje się życiorys Św. Wojciecha.

Miasto rzecz jasna posiada niezliczoną ilość zabytków i atrakcji turystycznych. Informację o nich przekazuje kilka punktów informacyjnych. Miasto posiada również bogatą bazę noclegową. Samych hoteli jest w mieście 9, o innych punktach noclegowych nie wspominając.

W mieście warto zobaczyć Muzeum Początków Państwa Polskiego. – Można w nim znaleźć wiele eksponatów z początków powstania Państwa Polskiego. Drugim muzeum godnym polecenia jest Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Miasto jest siedzibą wielu teatrów, kin i innych punktów ważnych dla kultury. Każdy, kto tam dotrze zachwyci się czystością, spokojem i podniosłą ale sympatyczną atmosferą. Gniezno można polubić, można spędzić w nim miło czas. Wrażeń z pewnością nie zabraknie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.