Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Małopolska > Głogów

Głogów

Głogów. Miasto położone na Dolnym Śląsku, jest jednym z najstarszych polskich miast. Położone nad Odrą, w regionie rolniczo – miedziowym z pewnością nie przypomina miasta stricte turystycznego. Mimo wszystko warto je odwiedzić. Specyficzny klimat miasta i odbudowane, zachwycające rejony na długo pozostaną w pamięci każdego turysty. Co można zobaczyć w Głogowie? Przede wszystkim Starówkę. Chociaż w tym przypadku należałoby dodać – zrekonstruowaną. Starówka głogowska jest miejscem wprost bajkowym. Kamieniczki mieniące się kolorami kontrastują z dobrze zachowanymi obiektami zabytkowymi. Całości doznań estetycznych dodaje widok na Odrę i fakt, iż stając w niektórych miejscach Starówki i spoglądając przed siebie można zobaczyć … pola i lasy. Starówka głogowska bowiem jest położona na obrzeżach miasta, nie zaś w jego centrum.

Jeśli już zachwycimy się Starówką warto wyjść z jej rejonu i pójść w stronę dworca kolejowego. Z pewnością natkniemy się na ogromne zdjęcie – panoramę Starówki wykonaną tuż po wojnie. Porównując kupę gruzu widoczną na zdjęciu z pięknym odwiedzonym przed chwilą miejscem, będziemy pełni podziwu dla głogowian, którzy sporym nakładem sił i środków stworzyli taka perełkę.

Innym rejonem, który warto zobaczyć są tereny nad Odrą, wraz z Mostem Tolerancji – mostem, którym przebiega droga nr. 12. Niektórzy mówią, że trzeba mieć sporo tolerancji, aby zaakceptować wrzosowy kolor tego mostu i coś w tym jest.

Głogów nie jest miastem turystycznym, ale wartym zobaczenia. Będąc w nim warto wyjechać w stronę Legnicy i spojrzeć na tereny kopalniane – szyby górnicze i inne elementy. Wystarczy sobie wyobrazić – ileś metrów pod ziemią pracują ludzie. Wielu głogowian i nie tylko ich. Głogów bowiem, tak jak rejony Legnicy to miejsce, w którym przemysł górniczy jest bardzo rozbudowany.
Charakterystycznym miejscem w Głogowie jest jedno z największych rond w Europie. Trumno się zorientować, że to rondo – odległości między zjazdami są bowiem bardzo duże.

Głogów z pewnością warto zobaczyć. Miasto jest bardzo interesującym miejscem. Nie jest kurortem, ale miejscem, które zapamiętamy na długo.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.