Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Polska centralna > Gliwice

Gliwice

Gliwice, jedno z miast Aglomeracji Śląskiej to unikalne miejsce, w którym można zapoznać się z dzisiejszą i dawną Śląską kulturą i tradycją. Miasto istnieje długi czas, pierwsze wzmianki o nim pochodzą z lat 1200-1300. Miasto więc ma wielowiekową tradycję.
Przez stulecia sytuacja miasta wielokrotnie ulegała zmianom. Jaka każde miasto tego regionu, Gliwice pozostały przez lata miastem niemieckim. Dziś, od dawna są polskie,

W mieście na każdym kroku można zauważyć ślady dawnych lat, architektura miasta mówi wprost – nie jest ono miastem dawnej świetności, lecz odrestaurowanym pięknym miejscem, które mogłoby z powodzeniem zagrać w starym filmie. Budynki i inne budowle bowiem są w takim staniem iż wyglądają jak nowe.

Z najważniejszych zabytkowych budynków bez wątpienia należy zobaczyć stary ratusz, ruiny zamku, budynek poczty, zamek i hotel Diament. Oczywiście przy okazji można dostrzec wiele innych zabytków – fontanny których w Gliwicach nie brakuje, pomniki, czy muzea. Jednym słowem – każdy, kto chce zapoznać się z historią miasta zrobi to bez problemu. Miasto jest typowo śląskie, warto wiec naocznie zapoznać się z tą kulturą i tradycją. Wielu turystów mówi wprost – warto wejść do szynku i innych miejsc znanych i cenionych w tym regionie. Łatwo wtedy można się przekonać, ze Śląsk jest regionem, który można pokochać, a Gliwice miastem, do którego chce się wracać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.