Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Mazury > Giżycko

Giżycko

Giżycko, nazywane niejednokrotnie bramą Mazur, to niewielkie miasteczko położone w centralnej ich części. Otoczone jeziorami rzeczywiście można postrzegać jako stolice regionu. Miasteczko jest położone pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, jednymi z ważniejszych mazurskich jezior, rzecz jasna połączone z innymi. Wokół Giżycka leży aż jedenaście ważnych z punktu widzenia żeglarstwa jezior.

Co warto zbacaczyć w Giżycku? Atrakcji turystycznych jest wiele, więc każdy miłośnik pobytu nad jeziorem znajdzie coś dla siebie. Spośród najważniejszych atrakcji turystycznych Giżycka należy wymienić twierdzę Boyen – miejsce unikalne, znane nie tylko jako zabytek. Na terenie twierdzy, rokrocznie odbywają się zloty motocyklistów. Drugim ważnym, zabytkiem Giżycka jest Zamek Krzyżacki z czternastego wieku. Ten zabytek może stać się turystom szczególnie bliski – w chwili obecnej jest przerabiany na hotel.

 Jednym z charakterystycznych miejsc miasta jest most obrotowy na Kanale Łuczańskim. Warto dodać – ten pochodzący z dziewiętnastego wieku most jest jedynym tego rodzaju mostem, który cały czas jest wykorzystywany .

 Giżycko to popularny kurort mazurski, dlatego każdy turysta bez problemu znajdzie nocleg dla siebie. Baza noclegowa jest rozbudowana i różnorodna. Warto przybyć do tego miasta. Wypoczynek w sercu Mazur, nad czystymi jeziorami to recepta na udane wakacje.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.