Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Morze > Gdańsk

Gdańsk

Nie ma takiej osoby, która nie słyszałaby o Gdańsku. To położone nad Morzem Bałtyckim miasto stanowi centrum regionu. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto, czyli jedną z większych aglomeracji Polski.

Gdańsk jest typowym miastem portowym. Od wieków jego życie koncentrowało się wokół morza, dziś jest trochę inaczej ale cały czas morze jest ważnym elementem Gdańska. Mówiąc wprost – nie byłoby dzisiejszego Gdańska, gdyby nie ono.

Każdy turysta, który przybywa w te rejony zachwyci się nie tylko bliskością morza. Miasto Gdańsk, jest miejscem, które bije na głowę inne miasta pod względem ilości zabytków i miejsc, w których turyści mogą spędzić czas. Co do drugiego – trudno się dziwić. Gdańsk jest miastem dla którego turystyka jest szczególnie istotna.

Zabytków w Gdańsku jest tak wiele, ze trudno wymienić choć część z nich. Miasto jest kolebką Solidarności, portem, stolicą regonu – spełnia wiele ról. Jest różnorodne, radosne i interesujące. To jedno z miast, o których można powiedzieć, ze nigdy nie śpią.

Przyjechać warto do Gdańska nie tylko ze względu na zabytki czy niepowtarzalne widoki. Warto tu przybyć dla poczucia specyficzne atmosfery. Podniosła a jednocześnie radosna. Poważna, ale lekka. Trudno to opisać. należy powiedzieć tylko jedno. Gdańsk można pokochać.

Każdy, kto wybiera się w te rejony może być przekonanym o jednym. W Gdańsku można się zakochać a powroty do tego miasta są jak najbardziej wytłumaczalne.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.