Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w Polsce > Dobry nocleg w górach

Dobry nocleg w górach

Niezależnie od tego, w jakie góry się wybieramy, czy są to wysokie Tatry z Zakopanem na czele czy niższe Beskidy z malowniczym Korbielowem, to musimy zatroszczyć się o jakiś nocleg bo bez niego ani rusz. Jest to wymagane jeśli nasza wędrówka ma trwać nie jeden, a na przykład kilka dni, bowiem gdzieś trzeba sypiać. W tym przypadku cena nie jest tak istotna jak sam fakt snu, bo przecież kładąc się wieczorem przed wyprawą na szczyt liczymy, że obudzimy się wypoczęci, a nie połamani jak po starciu z kordonem Libijskich wojsk Kadafiego. Każdy chce być pełen sił, aby móc rozkoszować się górskimi wyprawami w głąb górskich lasów.

Po pierwsze należy sprawdzić gdzie znajduje się baza noclegowa, czy to schronisko, czy hotel, albo gospodarstwo agroturystyczne. Często miejscowości turystyczne są bardzo rozciągnięte i nocleg w Zakopanem może się stać noclegiem na odległych przedmieściach miasta, a w godzinach szczytu, przy braku transportu może to spowodować nieoczekiwany kilkugodzinny poślizg. Warto więc wybierać miejsca niezbyt oddalone od górskich szlaków, bowiem będzie to dla nas świetna opcja, gdyż nie będziemy marnować czasu na dojście na szlak.

Innym problemem tyczącym się noclegów jest sam fakt snu. Najlepiej wybierać miejsca  noclegowe tak, byśmy mogli wypocząć na wygodnych łóżkach. Jednak czynniki utrudniające sen, to nie tylko twardawe łóżko. Może to być wiele innych czynników. Latarnia przed oknem, główna droga kilka metrów od budynku czy szaleni turyści-studenci za ścianą. Studentów ustrzec się nie można, pojawiają się z nikąd i równie szybko znikają. Całą resztę warto sprawdzić na forach internetowych. Dobre ośrodki lubią się chwalić dobrą lokalizacją. Inne czyhają na niezorientowanych turystów.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.